Hlavní navigace

Mediatel představil aplikaci pro mobilní telefony postavenou na augmented reality

14. 1. 2010

Sdílet

Mediatel představuje aplikaci postavenou na technologii augmented reality

 

Společnost Mediatel nedávno představila aplikaci pro mobilní telefony, která je postavená na technologii augmented reality. Informace z databáze Zlatých Stránek se tak prostřednictvím fotoaparátu a GPS v telefonu  zobrazí jako výsledky hledání v okolí hledajícího, a to jako další vrstva reálného obrazu. Uživatelům Zlatých Stránek se tím rozšiřují možnosti, jak mít ve správnou chvíli k dispozici kontakty, které potřebují.  

V aplikaci augmented reality, kterou dodává společnosti MEDIATEL firma Layar, lze vyhledávat podle kategorií, jako např. restaurace, obchodní centra, zdravotní zařízení, autoservisy apod., a dále podle jména společnosti nebo osoby. Pokud hledá uživatel například restaurace v nejbližším okolí, vidí skrze fotoaparát na displeji mobilního telefonu přímo označené místo, kde firma sídlí. Ve spodní části displeje najde další praktické informace, jako je telefonní číslo nebo otevírací doba. Aplikace umožňuje okamžité spojení s vybraným subjektem, ať už po telefonu nebo přes e-mail.

 


V současné době mohou aplikaci Layar využívat majitelé mobilních telefonů s operačním systémem Android, jako jsou T-Mobile G1, HTC Magic a Samsung Hero Galaxy. Dostupná je zdarma přímo v telefonech a na Android Marketu. V nejbližších dnech si ji budou moci na iTunes stáhnout i majitelé mobilních telefonů iPhone 3GS. Vývoj aplikace pro další mobilní platformy již probíhá, v roce 2010 je plánováno zahájení prodeje minimálně pěti telefonů s přímou podporou této aplikace.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).