Hlavní navigace

Masarykova univerzita představila kladivo na padělatele vysokoškolských diplomů

Sdílet

Jan Bednařík 9. 7. 2013

Vývojáři z Fakulty informatiky Masarykovy univerzity zpřístupnili nový online systém pravydiplom.cz sloužící pro ověřování pravosti vystavených vysokoškolských diplomů. Uživateli postačí znalost originálního čísla, na jehož základě systém prohledá databázi prací a k hledanému diplomu zobrazí relevantní údaje jako jméno, rok, studijní program, obor a další data v závislosti na dané vysoké škole. Lze tak snadno ověřit, že nebyly údaje uvedené na vytištěném diplomu zfalšovány.

„Masarykova univerzita klade velký důraz na ochranu osobních údajů a na jejich technické zabezpečení, k zobrazovaným informacím se proto dostane jen člověk, který zná číslo diplomu, což je absolvent, příslušné studijní oddělení nebo osoba, které absolvent číslo diplomu ukázal,“ zdůrazňuje bezpečnost systému vedoucí vývojového týmu na Fakultě informatiky MU Michal Brandejs.

Nutno zmínit, že se nejedná o první systém vývojářů Masarykovy univerzity bojující s nečestným chováním studentů. Doposud byla spuštěna trojice webových služeb theses.cz, odevzdej.cz a repozitar.cz, do nichž se zapojilo přes čtyřicet vzdělávacích českých i zahraničních institucí.

 

Zdroj: Muni.czPravydiplom.cz

Našli jste v článku chybu?