Hlavní navigace

MacBook Pro nové generace: Intel Sandy Bridge a Thunderbolt

Sdílet

Martin Rippl 26. 2. 2011

Nová generace počítačů MacBook Pro, jež se sestává z 13“, 15“ a 17“ modelů, byla uvedena ve čtvrtek 24. února, kdy otec společnosti Steve Jobs oslavil své 56. narozeniny. S nejnovějšími dvoujádrovými a čtyřjádrovými procesory Intel Core postavenými na architektuře Sandy Bridge je dle tvrzení společnosti nová generace dvakrát rychlejší než ta předchozí.

Nový 13“ MacBook Pro kromě kompaktnosti nabídne dvoujádrové procesory Intel Core i5 a i7 s taktem až 2,7 GHz a grafikou Intel HD Graphics 3000. Nové 15“ a 17“ modely jsou vybaveny čtyřjádrovými procesory Core i7 s taktem až 2,3 GHz a grafickými procesory AMD Radeon HD až s 1 GB videopaměti.

Uvedená generace také jako první na trhu disponuje technologií vstupního a výstupního rozhraní Thunderbolt, jež se stalo výsledkem spolupráce firem Intel a Apple. Technologie nabízí dva obousměrné kanály, z nichž má každý přenosovou rychlost 10 Gb/s. Podrobnější informace naleznete ve včerejším článku.

MacBooky Pro jsou nyní vybaveny také webkamerou FaceTime HD, jejíž rozlišení bylo oproti předchozí generaci ztrojnásobeno. Díky inovativní aplikaci pro videohovory Apple FaceTime umožňuje nová kamera uskutečňovat videohovory ve vysokém rozlišení mezi všemi novými modely počítačů MacBook Pro a hovory ve standardním rozlišení s ostatními počítači Mac s procesory Intel, s přístroji iPhone 4 a iPod touch současné generace. Aplikace je předinstalována ve všech nových modelech a pro ostatní počítače Mac s procesory Intel je k dispozici v obchodě Mac App Store za 0,79 eur.

Řadu MacBook Pro nadále charakterizuje hliníkový unibody kryt, skleněný trackpad s technologií Multi-Touch, širokoúhlý displej s LED podsvícením, podsvícená klávesnice plné velikosti a baterie s výdrží až 7 hodin. Každý Mac je dodáván s operačním systémem Mac OS X Snow Leopard a sadou aplikací Apple iLife pro tvorbu a sdílení fotografií, filmů a hudby.

Nové modely budou k dispozici prostřednictvím autorizovaných distributorů a prodejců společnosti Apple. Jejich technické specifikace spolu s informacemi o možnostech konfigurace na objednávku naleznete na webu www.apple.com/macbookpro.

Našli jste v článku chybu?