Hlavní navigace

Mac OS X Lion by se měl dnes konečně objevit na App Store

Sdílet

Dan Frakes 20. 7. 2011

Se zprávou přišlo několik zahraničních webů, jež očekávají zahájení prodeje již během dnešního rána (tedy v našich končinách během brzkého odpoledne). Zpravodajský web 9to5mac zabývající se děním okolo "jablečných" produktů přišel s informací, že americké kamenné prodejny společnosti Apple vystrojili interiéry "lvími" reklamami, aby podpořili marketingovou kampaň. Taktéž byly údajně vybaveny harddisky s předinstalovaným novým OS, aby jej mohly hned ráno v prodejnách nasadit do provozu.

Zprávu s dodávkou harddisků potvrdil taktéž web MacRumors a Apple Insider pak přispěl s informací, že by měl být Lion na trh vypuštěn v 8:30 hodin východoamerického času. Samotná společnost Apple oficiálně žádné konkrétní datum uvedení nového OS nezveřejnila, pouze v červnu slíbila, že bude Lion na trhu dostupný do konce srpna. Uživatelé toužící po upgradu svého OS budou moci Lion získat pouze skrze online obchod s aplikacemi Mac App Store za konečnou cenu 29,99 amerických dolarů.

Kromě vypuštění nové verze OS X by měla společnost Apple v nejbližší době uvést inovovanou řadu ultra přenosných notebooků MacBook Air, jež mají být dle očekávání vybaveny porty Thunderbolt určenými pro velmi rychlé datové přenosy a procesory Sandy Bridge Core. Podle MacRumors Apple dokonce chystá novou verzi kompaktních počítačů Mac mini.

Našli jste v článku chybu?