Hlavní navigace

Lumia 625: největší smartphone od Nokie za příznivou cenu

24. 7. 2013

Sdílet

Nokia novinku popisuje jako „zábavný, rychlý a dostupný smartphone“, přičemž jeho představení kontrastuje s velkou akcí, již Nokia věnovala uvedení své vlajkové lodě, fotomobilu Lumia 1020  pyšnícím se 41MPx kamerou.

Přestože bude Lumia 625 se svým 4,7palcovým displejem největším smartphonem řady Lumia s Windows Phone 8, technickými parametry na současnou špičku na trhu konkurentů jako Apple, Samsung, HTC a dalších nestačí a ani se o to nesnaží. Nokia se naopak pokouší držet cenu při zemi, aby se prosadila aspoň na trzích, kde se smartphony zdaleka netěší tak vysoké penetraci jako například v USA nebo západní Evropě.

Co tedy vlastně novinka nabídne? Lumii 625 pohání dvoujádrový 1,2GHz procesor Snapdragon S4 a dále disponuje 512MB RAM, 8GB vnitřní pamětí rozšiřitelnou o microSD kartu nebo bezplatné 7GB cloudové úložiště na SkyDrive, LTE konektivitou a 5MPx fotoaparátem. Co se týká softwaru pro zpracování obrazu, sdílí některé vlastnosti s Lumií 1020. Nabídne například aplikaci Smart Camera pro pořizování sekvence fotografií, jejich kombinování a přidávání efektů, aplikaci Glam Me pro zkrášlení lidského obličeje nebo Cinemagraph pro tvorbu animovaných fotografií.

Na evropské prodejní pulty se novinka dostane ve třetím kvartále letošního roku za doporučenou koncovou cenu 220 EUR (zhruba 5 700 Kč). Lumia 625 se bude prodávat v několika barevných provedeních (oranžová, žlutá, světle zelená, bílá, černá) a uživatelé si budou moci měnit barevné kryty.

 

Zdroj: IDG News Service, Nokia.com/

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).