Hlavní navigace

Londýnské banky otestují odolnost proti kybernetickým útokům

Sdílet

Jiří Paleček 8. 11. 2013

Podle agentury Reuters jsou hry nazvány „Waking Shark II" a budou pokračováním obdobné události, jež se konala před dvěma lety. Akce se odehraje 12. listopadu a zúčastní se jí tisíce zaměstnanců finančních institucí po celém Londýně. Kromě nich mají však v plánu zapojit se i regulátoři a vládní agentury. Akci Waking Shark II bude řídit Bank of England.


V rámci her se má zjistit, jak jsou banky připravené na kybernetické útoky. Finanční instituce budou například testovat to, jak zajistit v bankomatech dostatečnou hotovost při specifických útocích na jejich systémy nebo jak v případě kybernetického útoku efektivně komunikovat mezi sebou a s vládou. Podle Reuters bude akce z velké části zaměřena na operace týkající se investičního bankovnictví. Výsledky testů budou zveřejněny na počátku příštího roku.


V roce 2011 byl v Londýně proveden podobný test, kdy byly simulovány kybernetické útoky na velkoobchodní a maloobchodní platby a online služby. Tenkrát se do akce zapojilo 87 firem včetně hedgeových fondů, bank a pojišťoven. Podobná akce se konala před několika měsíci také v USA pod názvem Quantum Dawn 2.

 

Zdroj: DailyTech

Našli jste v článku chybu?