Hlavní navigace

Klávesnici Logitech Wireless Solar Keyboard K750 napájí světlo

Sdílet

Čestmír Žák 1. 1. 1970

Společnost Logitech představila solární bezdrátovou klávesnici Logitech Wireless Solar Keyboard K750 —  klávesnici napájenou pomocí světla. Abyste mohli klávesnici používat bez obtíží s kabely a bateriemi, je u modelu Logitech Wireless Solar Keyboard napájení řešeno prostřednictvím integrovaných solárních panelů – nejsou zapotřebí žádné další adaptéry nebo nabíjecí kabely.

Výbavu doplňuje miniaplikace „solar power app“ s informacemi o solárním napájení (ke stažení je k dispozici na adrese logitech.com/k750/solarapp), která dokáže měřit intenzitu světla, abyste věděli, zda je osvětlení dostatečné, poskytuje údaje o úrovni nabití baterií a navíc vás případně upozorní, když bude energie málo. Pro napájení  solární klávesnice společnosti Logitech podle výrobce stačí světlo v místnosti – i v úplné tmě zůstane nabitá po dobu tří měsíců. Navíc je vybavena indikátorem stavu nabití, jehož kontrolka vás ušetří nepříjemných překvapení.

Logitech Wireless Solar Keyboard K750

Profil klávesnice je velmi štíhlý a samotné klávesy mají tvar označovaný jako Logitech Incurve keys. Klávesy jsou prohloubené – podle Logitechu díky tomu respektují tvar konečků prstů a současně pomáhají při navádění na správná písmena po hmatu. Navíc mají měkce zaoblené hrany, díky nimž prsty mohou hladce sklouzávat z jedné klávesy na jinou.

Bezdrátové spojení díky technologii Logitech Unifying

Solární bezdrátová klávesnice Logitech Wireless Solar Keyboard K750 využívá bezdrátovou technologii Logitech Advanced 2.4 GHz. Technologie Logitech Advanced 2.4 GHz je rovněž vybavena 128bitovým šifrováním přenášených znaků.

Logitech Wireless Solar Keyboard K750

Cena a dostupnost

Očekává se, že solární bezdrátová klávesnice Logitech Wireless Solar Keyboard K750 bude ve Spojených státech i v Evropě k dostání během ledna 2011 za doporučenou maloobchodní cenu 2049 Kč.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).