Hlavní navigace

Logitech představuje myš s dotykovým ovládáním

Sdílet

Jáchym Krasek 24. 2. 2012

Nová myš Touch Mouse M600 je speciální tím, že její povrch je citlivý na dotek, takže lze intuitivně ovládat kurzory pomocí prstů. U nového modelu je možné rolovat, ovládat švihem i posouvat kurzor prsty, a to kdekoli na povrchu myši.

Software Logitech Flow Scroll dle výrobce umožňuje plynulé rolování, podobně jako u chytrých telefonů s dotykovým displejem. Stačí prst posouvat po povrchu myši citlivém na dotek a výsledkem je okamžitá plynulá odezva, například při rolování webových stránek.

„Lidé si stále více zvykají na navigaci pomocí gest v podobě pohybu konečků prstů, kterou používají na svých smartphonech a tabletech,“ uvedl v tiskovém prohlášení Todd Walker, brand manager  firmy Logitech.

Jedinečný tvar myši byl navržen tak, aby pocit při nejčastějších úkonech jako je ukazování, klikání a rolování byl co nejpříjemnější. Myš je vhodná pro praváky stejně jako pro leváky neboť oblasti určené pro klikání lze pomocí softwaru Logitech SetPoint snadno přemapovat.

Myš Logitech Touch Mouse M600 je navíc vybavena miniaturním přijímačem Logitech Unifying, díky němuž je možné k počítači připojit až šest kompatibilních zařízení – myší nebo klávesnic – prostřednictvím jediného USB portu. Bez potřeby vyměňovat přijímače nebo obětovat další USB port tak lze přidat klávesnici nebo přecházet mezi různými typy myší.

Myš Logitech Touch Mouse M600 získala ocenění za inovativní design a konstrukci v rámci mezinárodního veletrhu CES 2012 v kategorii počítačových periférií. Očekává se, že bude v Evropě k dostání v polovině února 2012 za doporučenou maloobchodní cenu 1 749 Kč.

Našli jste v článku chybu?