Hlavní navigace

LifeCam Studio - Full HD webkamera od Microsoftu

Sdílet

Čestmír Žák 4. 1. 2011

Společnost Microsoft představila novou webkameru LifeCam Studio, která jako první z řady LifeCam nabízí plnohodnotný Full HD senzor. Ten je schopen zaznamenat video ve vysokém rozlišení 1080p (1920x1080) s poměrem stran 16:9. Zpracování nové webkamery od Microsoftu je podle výrobce  inspirováno industriálním designem i profesionální filmařskou technikou. Vedle těla z leštěného hliníku nabídne LifeCam Studio například otočnou hlavu v rozsahu 360 stupňů nebo možnost přišroubovat tělo webkamery na stativ namísto fotoaparátu nebo videokamery. Uživatelé si tak mohou natočit vlastní film ve vysokém HD rozlišení s minimálními vstupními náklady.

LifeCam Studio také disponuje funkcí Auto Focus, která by měla zaručit ostrý obraz bez ohledu na vzdálenost lidí nebo předmětů. Technologie TrueColor neustále vyhodnocuje světelné podmínky v místnosti a upravuje video tak, aby nebyl celkový obraz a především obličej uživatele pod- nebo naopak přeexponován. ClearFrame je technologie odstraňující šum z videa při nízkém osvětlení.

Cena a dostupnost

Webkamera LifeCam Studio bude v České republice k dispozici začátkem února tohoto roku za odhadovanou maloobchodní cenu 2 490 Kč. Na produkt se vztahuje tříletá celosvětová záruka.

Specifikace

•    Full HD senzor s nativním rozlišením 1920x1080 (1080p), poměrem stran 16:9 a 30 fps (obrázků za vteřinu)
•    Všesměrový mikrofon s pokročilou redukcí šumu
•    Flexibilní základna umožňující umístění webkamery na hranu LCD displeje, víka notebooku nebo na rovnou plochu stolu včetně možnosti přišroubovat webkameru na standardní stativ fotoaparátu
•    Funkce Auto Focus poskytuje ostrý obraz již od 10 cm od čočky webkamery
•    LifeCam Studio snímá obraz v 360° rozmezí bez nutnosti ji přemisťovat díky otočné konstrukci
•    TrueColor technologie vylepšuje barevnou kvalitu obrazu při zhoršených světelných podmínkách
•    ClearFrame technologie odstraňuje z videa nadbytečný šum vznikající při nízkém osvětlení
•    Podpora Windows Live Messenger, Skype nebo Windows Live Movie Maker s možností nahrání videa přímo na YouTube

Našli jste v článku chybu?