Hlavní navigace

Licenci Windows 10 lze nově spojit s online účtem

Sdílet

Pavel Kreuziger 27. 6. 2016

První novinkou je, že aktualizace na desítky z Windows 7 či 8.1 již nebude zdarma, ale bude nutné si za ni zaplatit. Ostatně i proto Microsoft zvolil v poslední době tak agresivní politiku a snaží se svůj nový systém, který mnozí kritizují pro nadměrný sběr uživatelských dat, protlačit stůj co stůj.

Velkému Bratrovi se nyní lze upsat i dobrovolně. To je ta druhá novinka – licenci Windows 10 totiž můžete spojit s online účtem (Microsoft ID). Tato novinka však má své logické opodstatnění – redmondský gigant totiž používá komplexní systém, který má zajistit, aby lidé nepoužívali pirátskou verzi Windows. I tento systém však čas od času bývá agresivní a o pirátské verzi tak píše i lidem, kteří mají vše naprosto legální.

Nový Activation Troubleshooter by to měl změnit. Měl by zjednodušit lidem reaktivaci svých počítačů po změně hardwaru, například výměně základní desky či pevného disku.

Funkce je v současné době dostupná pouze členům rychlejšího okruhu Windows Insider Programu, kteří disponují novým beta buildem Windows 10. Microsoft sice explicitně neřekl, že tento nástroj bude u výroční aktualizace dostupný všem, ale vypadá to pravděpodobně.

S Activation Troubleshooterem mohou uživatelé propojit digitální licenci Windows 10 se svým účtem Microsoft (ID). Poté mohou libovolně měnit hardware svého počítače a následně reaktivovat Windows s licencí, kterou dříve propojili se svým účtem.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?