Hlavní navigace

LG vyrábí "ohebné a nezničitelné" displeje pro smartphony

Sdílet

Jared Newman 7. 10. 2013

Jihokorejský výrobce elektroniky LG oznámil, že začíná s výrobou prvních ohebných OLED displejů pro mobilní zařízení. Oficiálně se tak technologicky dostává před konkurenční Samsung, jenž na ohebných displejích zřejmě také pracuje. Výrobců se navíc jistě v brzké budoucnosti pravděpodobně objeví více, neboť se jedná o stále nevyplněné a potenciálně velice perspektivní místo na trhu mobilní elektroniky. Dle oficiální zprávy si LG slibuje odbyt ohebných displejů nejen mezi výrobci smartphonů a tabletů, ale také v kategorii „wearables“ (zařízení připevněná na lidské tělo, například chytré hodinky) nebo dokonce v automobilovém průmyslu.

Displej z produkce LG staví na technologii OLED a rádius zakřivení činí 700 mm. Jinými slovy, displej by musel být dlouhý téměř 4,5 metru, aby uzavřel kruh. LG rovněž zdůrazňuje, že 6palcový displej patří nejlehčím a nejtenčím na světě se svou tloušťkou pouhých 0,44 mm a váhou 7,6 g.

Kdy si budou moci zákazníci koupit první zařízení se zahnutým displejem LG neuvádí, avšak podle zpravodajské agentury Reuters společnost uvede první smartphone už v listopadu. Dle informací technologického webu CNET by měla novinka nést jméno G Flex a nést právě onen čerstvě představený 6palcový zakřivený displej.

Při výrobě displejů LG vsází na využití umělých hmot namísto skla, což by mělo umožnit dostat zařízení na trh co možná nejdříve. Pokud se ptáte na využitelnost podobných zařízení, LG uvádí větší mechanickou odolnost zařízení a také ergonomii v případě zařízení kategorie wearables. Otazník však stále visí také nad cenou zařízení, tudíž si budeme muset počkat na další oficiální stanovisko společnosti LG.

 

Zdroj: IDG News Service, Lgdnewsroom.comReuters.comNews.cnet.com

Našli jste v článku chybu?