Hlavní navigace

LG uvádí novou řadu LED monitorů s televizním tunerem

Sdílet

Martin Rippl 6. 5. 2011

Nové monitory z řady M50 jsou vybavené televizním tunerem, takže poslouží i jako televizor. Ve výbavě nechybí dvojice HDMI vstupů, která umožňuje přímé připojení přehrávače, mobilního telefonu nebo videokamery. Prostřednictvím USB portu pak lze připojit USB flash disk a předvést například prezentaci fotografií či jiná multimédia i bez počítače.

Monitory jsou dostupné celkem ve třech velikostech. Model M2250D má úhlopříčku 21,5“, model M2350D 23“ a vrcholem nabídky je model M2550D s úhlopříčkou 25“. Všechny modely mají Full HD rozlišení 1920 × 1080 bodů. Přijímají pozemní digitální vysílání DVB-T a disponují i DVB-C tunerem, takže je možné přímo k nim připojit kabelovou televizi bez potřeby set-top boxu. Příjem jak z DVB-T, tak z DVB-C je možný i ve Full HD rozlišení.

Čtěte také: Inovativní 3D technologie od LG - Nebolí z ní oči, ani hlava

Díky LED podsvícení dosahuje kontrast hodnoty 5M : 1. Monitor dle tvrzení společnosti dokáže zobrazit více barev, než monitory s konvenčním podsvícením a má také mnohem nižší spotřebu. Ta se pohybuje od 35 W u nejmenšího modelu až po 50 W u modelu s 25“ úhlopříčkou.

Posledním aspektem nových přírůstků do portfolia LG je tenké designové provedení, kterému vévodí futuristický podstavec. Díky minimalizované tloušťce lze monitor instalovat i na zeď a využívat pro potřeby zábavního centra.

Našli jste v článku chybu?