Hlavní navigace

LG si nechalo patentovat „tabletofon“

20. 1. 2018

Sdílet

Ten si ke Světové organizaci duševního vlastnictví (WIPO) podal žádost o patent v této oblasti už v červenci, nicméně veřejnost se o ní dozvěděla teprve 12. ledna. Součástí žádosti jsou nákresy, které zobrazují zařízení, jehož cílem je evidentně zacelit mezeru mezi telefony a tablety.

Patent popisuje dvě varianty zařízení, ačkoliv oba popisy jsou poměrně obecné a otevřené různým interpretacím. První verze se zdá být skutečným hybridem telefonu a tabletu – při otevření má toto zařízení větší displej a na zadním panelu se nachází fotoaparát. Jakmile zařízení zavřete, stane se smartphonem.

Druhé ze zařízení je trochu odlišné. Nákresy nenaznačují žádný displej telefonu. Když je přístroj otevřený, má opět velký displej ve stylu tabletu. Ale když ho zavřete, pak uvidíte jen kousíček z displeje, na kterém se zobrazuje čas a možná i ikony aplikací.

Samotný patent však neznamená, že by se takové zařízení od LG mohlo stát skutečností. Vždyť společnosti poměrně pravidelně žádají o patenty, které nemají v úmyslu využívat, alespoň ne v dohledné době. Nicméně s tím, jak na podobných technologiích pracuje konkurence, by se klidně mohlo stát, že i korejský výrobce se ke vstupu na tento trh nechá přemluvit.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).