Hlavní navigace

LG rozšiřuje své portfolio o nový model 3D monitoru

Sdílet

Pavel Kreuziger 10. 12. 2011

Polarizační technologie LG Cinema 3D zaručuje jasný obraz bez blikání a možnost sledování monitoru z mnoha různých úhlů. U prvních 3D monitorů, které tuto technologii nepoužívaly, docházelo ve třetím rozměru právě k nepříjemnému blikání, které mnohé potenciální uživatele odrazovalo, slabším povahám se dokonce mohlo dělat nevolno. Nezávadnost sledování monitorů vybavených LG Cinema 3D potvrdila evopská oční klinika Lexum.

Co se týče dvojrozměrného obrazu, který asi budou uživatelé (zatím) využívat nejvíce, ten je díky LED podsvícení velice kvalitní. Podsvícení navíc může i za vysoký dynamický kontrastní poměr 5 000 000 : 1. 2D obraz jde navíc převést do 3D zobrazení. Do toho lze převést i běžný televizní signál, který zachytíte prostřednictvím integrovaného tuneru. Přepínání mezi 2D a 3D je možné provádět jednoduchým stisknutím tlačítka.

Pokud si stáhnete film a chcete si ho pustit, nemusíte k tomu nechávat zapnutý počítač – film prostě nahrajete na flash disk a ten zapojíte do konektoru na monitoru, což znamená samozřejmě úsporu energie.

Černá barva by díky již zmíněnému kontrastnímu poměru měla být skutečně černá, monitor disponuje třeba i senzorem okolního osvětlení, který automaticky přizpůsobí intenzitu podsvícení okolním světelným podmínkám.

Konektivita je v případě modelu DM2350D docela bohatá: naleznete zde HDMI, VGA i komponentní vstup, nechybí ani SCART.

Doporučená maloobchodní cena nového monitoru, který je již v prodeji, činí 8 099,- Kč včetně DPH.

 

Našli jste v článku chybu?