Hlavní navigace

LG představuje smartphone s dvoujádrovým procesorem

Sdílet

Jan Bednařík 16. 12. 2010

Společnost LG je dle svého tvrzení první společností, jež na trh uvede smartphone poháněný dvoujádrovým procesorem. Razí si takto svou cestu na trh s high-enodvými mobilními zařízeními, kterému současně kralují především výrobci jako Apple, Samsung nebo HTC.

Výkonnému procesoru, jenž je taktován na frekvenci 1GHz, nebude dle společnosti LG činit žádné potíže záznam a přehrávání vide v HD rozlišení 1080p, navíc má zaručit rychlé a plynulé procházení webových stránek a bezproblémový multitasking. Telefon se může dále pochlubit 4placovým displejem, 8GB vnitřní pamětí (již je možno rozšířit prostřednictvím microSD paměťových karet) nebo například fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů a přední kamerou s rozlišením 1,3 megapixelů. Smartphone disponuje konektorem HDMI, tudíž přehrávání videa na kompatibilním televizoru nebude představovat žádný problém.

LG se chystá smartphone vypustit s předinstalovaným operačním systémem Android 2.2, nicméně později by měl být upgradován na Android 2.3. Co se týká dostupnosti, v lednu příštího roku se zařízení dostane na jihokorejský trh, později se pak dočkají další asijské a evropské země. O ceně se společnost zatím nezmínila.

Našli jste v článku chybu?