Hlavní navigace

LG odhaluje odolný smartphone s velkou výdrží baterie

22. 5. 2017

Sdílet

V takovém případě by telefonem pro vás mohl být LG X Venture. Model s 5.2palcovou úhlopříčkou asi úplně nedosahuje výkonnosti G6 (je vybaven pouze čipsetem Snapdragon 435), ale to, co mu chybí ve výkonnosti, dohání v oblasti odolnosti. Podle technických specifikací prošlo zařízení 14 samostatnými testy MIL-STD 810G, což je americká vojenská norma, která řeší věci jako intenzivní tlak, silné vibrace a drsné povětrnostní podmínky.

Full HD displej LG X Venture je zabalen do ochranného skla Gorilla Glass 4 a je obklopen kovovým rámem a texturovaným zadním panelem chráněným proti skluzu. Pod displejem se nachází trojice fyzických tlačítek a o fotografie se stará 5MP přední nebo 16MP zadní snímač.

Kromě toho zde nalezneme 32 GB prostoru na úložišti, 2 GB RAM, slot na microSD karty a další záležitosti, nicméně obrovskou konkurenční výhodou je baterie, která má kapacitu 4 100 mAh a to znamená udávaných 24 hodin hovoru nebo 30 dní pohotovostního režimu na jedno nabití. Připočteme-li nízkoenergetický procesor a výše zmíněnou odolnost, pak nám vyjdou hlavní možnosti využití – navigace v terénu nebo sledování výkonu při fyzických aktivitách. Pro ty jsou mimochodem k dispozici předinstalované aplikace, jako je počasí, barometr, LG Health, kompas, baterka a stopky, či rukavicový režim, což mluví za vše.

Zařízení by se na trhy v Evropě mělo dostat v průběhu několika týdnů, jeho cenu nicméně neznáme. Ale rozhodně to bude méně než v případě vlajkové lodi značky, G6.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).