Hlavní navigace

Letošní aprílový žertík Googlu nezklamal. Ovládejte svůj Gmail gesty!

Sdílet

Jan Bednařík 2. 4. 2011

S tímto mottem včera přišel Google odkazujíc na svou novou fiktivní technologii Gmail Motion, díky níž mohou uživatelé pracovat se svým Gmailem pouze pomocí tělesných gest. Co víc, podle motivačního videa, jenž Google pro příležitost žertovného dne připravil, je možné dokonce formou pohybů doplňovat části psaných vět. Na oficiálních stránkách onoho inovačního projektu naleznete tři precizně připravená videa, jež velice přesvědčivě představují schopnosti nové technologie.

Produktový manažer Googlu Paul McDonald v instruktážním spotu vysvětluje, že lidé jsou již unaveni neustálým sezením před monitory a používáním myši s klávesnicí pro práci s emailem. Namísto toho Gmail Motion umožňuje otevírat elektronické dopisy způsobem, kdy se uživatel postaví před svou webkameru a předstírá otevírání obálky. Odpověď na email pak realizujete pohybem vztyčeným palcem směrem za sebe. Pro odeslání emailu si stačí olíznout prst a přilepit fiktivní známku na fiktivní dopis.

Závěrem snad zbývá říct, že mnoho uživatelů jistě pocítí velké zklamání při zjištění, že se jednalo pouze o povedený vtípek, neboť klávesnice a především myš člověka opravdu zdržuje.

Našli jste v článku chybu?