Hlavní navigace

Lenovo Yoga Tablet přepisuje historii hybridů typu 2 v 1

2. 9. 2016

Sdílet

Yoga Book vypadá jako tablet rozdělený na dvě poloviny, spojené patentovaným pantem ve stylu hodinkového pásku. Jedna polovina obsahuje 10,1palcový IPS dotykový displej s Full HD+ rozlišením (1 920 x 1 200 palců) a jasem 400 nitů, druhá pak zajímavou dotykovou desku, která funguje jak jako klávesnice, tak jako vstup pro stylus.

Lenovo Yoga Book

Když tedy chcete Yoga Book používat jako laptop, pak se na desce objeví klávesnice a trackpad pro tradiční zadávání textu. Jestliže pak chcete zařízení používat jako tablet, potom můžete Yoga Book zavřít a používat ho jako jakýkoliv jiný tablet, aniž by vás otravovaly klávesy na zadní straně přístroje.

Jsou tu však ještě jiné možnosti využití. Díky 2 048 úrovním citlivosti tlaku se z desky stává grafický tablet, který lze kombinovat s přiloženým stylusem Real Pen.

Specialitou Yoga Book je možnost psaní skutečných poznámek inkoustem, které jsou v reálném čase digitalizovány a přenášeny do tabletu. Stačí na elektronickou desku umístit kus papíru a k psaní použít Real Pen, ve kterém se mimo jiné nachází i inkoust.

Lenovo Yoga Book

Uvnitř Yoga Book se nachází hardware, které je pro zařízení dané tloušťky standardní. Laptop je tedy poháněn čipsetem Intel Atom x5-Z8550 Cherry Trail, který je doplněn 4 GB RAM, 64 GB prostoru na úložišti a slotem na microSD karty. Vzadu se nachází fotoaparát s 8MP snímačem, vepředu je pak umístěn 2MP snímač. K dispozici je také podpora LTE a baterie s kapacitou 8 500 mAh zvládne na jedno nabití fungovat až 15 hodin.

Yoga Book bude dostupný ve verzi s Androidem nebo Windows 10 v průběhu října. Ceny začínají na slušných 499 USD za androidovou verzi; cena s Windows je o 50 USD vyšší.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).