Hlavní navigace

Lenovo uvádí ThinkPad X1, plnohodnotný notebook s ohebným displejem

16. 5. 2019

Sdílet

Lenovo, zdá se, tuhle záležitost vyřešilo po svém. Společnost, která stojí za některými z nejzvláštnějších zařízení ve světě PC – jako je třeba Yoga Book C930 s klávesnicí s elektronickým inkoustem – vstupuje na trh ohebných displejů s ThinkPadem X1.

Ten společnost představila na své konferenci s názvem Accelerate a má jít o „první skládací PC“ včetně full screen designu, jenž se ve středu plynule ohýbá.

Lenovo tvrdí, že tento design umožňuje dost flexibility. Ráno se zkrátka probudíte, „ohnete ho jako knihu“ a procházíte sociální sítě. Kromě toho jej můžete jako stojánek postavit v kuchyni a u přípravy snídaně či pití kávy pročítat zprávy. Nebo jej zapojíte do svého počítače v kanceláři a v tu ránu z něj máte monitor navíc.

Podle společnosti Lenovo však ThinkPad X1 nebude tradičním hybridem tabletu a notebooku. Disponovat bude mechanickou klávesnicí, 13,3“ 2K OLED displejem, a také perem (stylusem) pro ovládání, psaní poznámek či digitální umění.

Konkrétní hardwarové specifikace ani cenu zařízení zatím neznáme, ale podle výrobce bychom se novinky měly dočkat někdy v roce 2020.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).