Hlavní navigace

Lenovo ThinkCentre Edge 91z čelí prostorovým omezením

Sdílet

Martin Rippl 28. 6. 2011

All-in-one ThinkCentre Edge 91z se může pochlubit tloušťkou pouhých 2,5 palců a 21,5palcovým displejem s Full HD rozlišením. Zatímco displej nabízí uživatelům příznivý vizuální dojem, jeho tenký rámeček pomáhá, aby se vešel i do co možná nejužších pracovních prostor. To jej činí vhodným zařízením pro malé a střední podniky či domácí pracovny, které se musejí potýkat s prostorovým omezením.

Volitelná bezdrátová klávesnice, jež je zároveň odolná proti polití, se zasouvá úhledně pod AIO a doplňuje jeho minimalistický vzhled. Tento kompaktní design pomáhá dle výrobce ušetřit až 70 procent prostoru na rozdíl od kombinace tradičního počítače typu tower a LCD monitoru. Příjemná je také možnost montáže na stěnu.

Co se výkonnosti týče, ThinkCentre Edge 91z AIO je plně vybavený už od samotného základu. Díky certifikaci Lenovo Enhanced Experience 2.0 pro Windows 7 naběhne dle tvrzení společnosti o 30 procent rychleji než neoptimalizované modely. Tento AIO je vyzbrojený až procesory Intel i5 Quad Core a disponuje možností osazení až 8 GB DDR3 paměti a volitelně 1GB diskrétní grafikou ATI.

AIO ThinkCentre Edge 91z nezapomíná ani na multimédia. S podporou HDMI a volitelnou Blu-ray DVD mechanikou jsou videa ve vysokém rozlišení reprodukována ve velmi dobré kvalitě. Uživatelé mohou také streamovat videa na velkém displeji s použití WiFi a chatovat s přáteli díky zabudované webové kameře.

ThinkCentre Edge 91z bude k dispozici na českém trhu od července. Cena prozatím nebyla stanovena.

Našli jste v článku chybu?