Hlavní navigace

Lenovo propustí významný podíl exzaměstnanců Motoroly

27. 9. 2016

Sdílet

Na úřadě práce se totiž rázem octne více než polovina bývalých zaměstnanců Motoroly. Redukce počtu duší je součástí „pokračující strategické integrace mezi Lenovem a jeho byznysem se smartphony, Motorolou.“ Společnost má konkrétně zájem na zeštíhlení svého produktového portfolia, aby mohla „nejlépe konkurovat na globálním trhu smartphonů.“ No, nějak se to politicky korektně omluvit musí.

Propuštění až dvou procent z 55 tisíc zaměstnanců Lenova znamená, že nálepku „nadbytečný“ by mohlo dostat asi 1 100 lidí. Portál Droid-Life naznačuje, že v Lenovu zůstane jen 1 200 pracovníků z Motoroly, což znamená, že více než 90 procent současného týmu divize si může začít hledat novou práci. Čínská firma si nicméně ponechá ředitelství Motorola Mobility v Chicagu, zatímco v Severní Karolíně kanceláře bývalého mobilního giganta integruje s těmi svými.

K předchozímu propouštění v Lenovu došlo v srpnu loňského roku, kdy se podnik zbavil 3 200 lidí, což mělo za následek 10procentní snížení počtu zaměstnanců v nevýrobní sféře. Již tehdy se bez práce octli i někteří lidé z Motoroly.

Motorola sice ani po akvizici Lenovem nepřestala vyrábět slušné smartphony, na druhou stranu teď musí čelit zesílené konkurenci, a to zejména v low-endovém segmentu, kde se nacházejí nejpopulárnější zařízení značky.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).