Hlavní navigace

Lenovo představuje dva štíhlé a rychlé Ultrabooky IdeaPad

Sdílet

Jan Bednařík 8. 6. 2012

Svým minimalistickým vzhledem připomínajícím knížku míří tyto nové přírůstky na uživatele, kteří chtějí elegantní produkt s dostatečným výkonem a produktivitou. „Naše nové Ultrabooky jsou odpovědí na to, co naši zákazníci vyžadují, tedy design, výkon, rychlost a produktivitu. IdeaPad U310 a IdeaPad U410 byly navrženy tak, aby odpovídaly potřebám každého člověka v každé situaci, ať už je to práce, volný čas nebo zábava," řekl Pavel Janich ze společnosti Lenovo. „Navíc tyto Ultrabooky splňují vysoké požadavky zákazníků díky nejnovější verzi Lenovo Enhanced Experience,“ dodává.

Notebooky jsou poháněny procesory řady Intel Core. K dispozici jsou ultrabookové verze s 32GB SSD úložišti sloužícími jako vyrovnávací paměť pro data a s pevným diskem s velikostí až 500 GB. Všechny verze disponují rychlou odezvou s rychlým startem operačního systému a rychlým obnovením ze spánku díky certifikaci Windows 7 Enhanced Experience. Notebooky také nabízí další inteligentní prvky, včetně technologie Lenovo Smart Update, která automaticky aktualizuje poštovní schránku, rychlé zprávy a zprávy ze sociálních sítí i v režimu spánku, a to vše s vysokou provozní výdrží baterie.

lenovo u310 family

Nové přírůstky U310 a U410 se vyznačují nízkými hmotnostmi 1,7 a 1,9 kg a tloušťkou pouze 18 a 21 mm. IdeaPad U310 je vybaven 13,3palcovým 16:9 HD displejem a grafikou Intel GMA 3000 HD, zatímco IdeaPad U410 má 1GB grafiku NVIDIA GeForce 610M. Své zaměření na zábavu dokazují notebooky U310 a U410 technologií Intel Wireless Display (WiDi) pro bezdrátové připojení na jakoukoliv velkou obrazovku. Oba notebooky byly navrženy v souladu s požadavky dnešního designově náročného spotřebitele a jsou tak dostupné v široké škále barev, včetně akvamarínově modré, barvě třešňového květu, grafitově šedé, rubínově červené a safírově modré.

Ultrabooky Lenovo IdeaPad U310 a U410 jsou mezi prvními PC Lenova s technologií Lenovo Enhanced Experience 3 (EE3) pro Windows 7 pro svižné reakce systému, rychlý start a okamžitou obnovu z režimu spánku. Tato technologie dle výrobce umožňuje uživatelům spustit počítač v průměru o 40 procent rychleji než běžné Windows 7 PC. Lenovo dále uvádí, že počítače s certifikací Lenovo Enhanced Experience startují v průměru do 24 sekund, zatímco běžný PC s Windows 7 dosahuje v průměru času 41 sekund. Nové Ultrabooky Lenovo startují dokonce ještě rychleji díky SSD, model IdeaPad U310 za méně než 15 s, U410 za méně než 17 s. Zákazníci mohou identifikovat počítače Lenovo certifikované pro EE3 podle označení Lenovo Enhanced Experience 3 pro Windows 7 přímo na produktu.

Ultrabooky IdeaPad U310 a IdeaPad U410 jsou k dispozici za cenu od 14 999 Kč bez DPH.

 

Zdroj: TZ Lenovo

Našli jste v článku chybu?