Hlavní navigace

Lenovo: produkty z řady IdeaPad jsou určeny pro běžné spotřebitele

5. 10. 2009

Sdílet

Nové počítače Lenovo IdeaPad

 

Společnost Lenovo se na českém trhu dosud zaměřovala především na podnikatele a firmy s portfoliem notebooků z  řady ThinkPad. Nové notebooky a netbooky z rodiny IdeaPad jsou však určeny především domácím uživatelům.

IdeaPad U350Notebook IdeaPad U350

Hmotnost notebooku IdeaPad U350 v lesklém černém a stříbrném provedení začíná na 1,6 kg a tloušťka je méně než 25 mm. Obrazovka o úhlopříčce 13,3 palce se vyznačuje LED podsvícením, vysokým rozlišením a poměrem stran 16:9 - ve výbavě však nechybí ani konektor HDMI.

IdeaPad U350


Notebook IdeaPad U350 rovněž obsahuje několik méně obvyklých funkcí, jako je např. senzor okolního světla, který automaticky upravuje jas obrazovky podle aktuálních světelných podmínek. Funkce Dolby Sound Room dle Lenovo rozšiřuje zážitek z videa o prostorový zvuk ve vysoké kvalitě. S technologií rozpoznání obličeje VeriFace lze nastavit svůj obličej jako heslo pro přihlášení. Notebook obsahuje rovněž kameru pro video messaging nebo hovory přes Skype s připojením přes WiFi.

Multimediální funkce pohání  nízkonapěťový procesor Intel Core2 Solo SU3500, 4 GB paměti DDR3 a 320GB pevný disk. Funkce Active Protection System pomáhá chránit data dočasným zastavením pevného disku v případě pádu notebooku. Notebook IdeaPad U350 rovněž podporuje systém OneKey Rescue pro pomoc při záchraně dat a obnově systému.


Netbook IdeaPad S12

Lenovo rovněž uvádí svůj první 12palcový netbook. Mezi jeho klíčové vlastnosti patří 12palcová obrazovka a plnohodnotná klávesnice. Netbook IdeaPad S12 nabízí až šestihodinovou výdrž baterie. Pro uchování fotografií, hudby a videí má netbook IdeaPad S12 k dispozici 160GB pevný disk. V případě poškození dat pomůže OneKey Rescue System společnosti Lenovo, který pomáhá obnovit uživatelská data nebo systémová nastavení.

IdeaPad S12


Již pár vteřin po zapnutí lze být online v prostředí Lenovo Quick Start, zkontrolovat e-maily, posílat zprávy, prohlížet webové stránky či hovořit přes Skype bez čekání na plné naběhnutí operačního systému. Dále si mohou uživatelé užívat prostorový zvuk ve sluchátkách díky technologii Dolby Headphone. Čtečka karet 4 v 1 podporuje  několik  multimediálních formátů. Technologie rozpoznání obličeje VeriFace umožňuje přihlášení prostřednictvím uživatelova obličeje.

IdeaPad S12


Lenovo navrhlo netbook IdeaPad S12 pro uživatele, kteří hledají  tenké, přenosné a dostupné zařízení. Lenovo rozšířilo obrazovku WXGA z 10,1 palce na 12,1 palce a zvětšilo klávesnici na stejnou velikost jako mají notebooky standardní velikosti. Touchpad je vybaven technolgií Multi-Touch, která podle výrobce usnadňuje pohyb v dokumentech.

IdeaPad S12

Netbook IdeaPad S10-2

S hmotností od  1.1 kg a tloušťkou 2,54 cm je tato novinka velmi mobilním produktem. Zatímco velikost netbooku se kvůli větší přenosnosti snížila, Lenovo zlepšilo jeho použitelnost větší klávesnicí oproti předchozím modelům. Její velikost dosahuje téměř 90 procent standardní notebookové klávesnice, takže samotné psaní se podle prohlášení tvůrců tohoto produktu blíží klasickým notebookům.

Netbook má rovněž dvě stejně velké klávesy Shift, umístěné na obou stranách klávesnice. Touchpad na netbooku je větší a pohodlněji se používá, IdeaPad S10-2 rovněž obsahuje tři USB porty pro větší rozšiřitelnost, čtečku karet 4 v 1 pro použití různých multimediálních nástrojů a výdrž jeho baterie dosahuje až šesti hodin.

Lenovo vybavilo netbook IdeaPad S10-2 technologií Dolby Headphone pro zlepšení zvukového prožitku uživatelů, kteří  s použitím běžných sluchátek uslyší prostorový zvuk v konfiguraci 5.1 kanálů. Netbook disponuje funkcí Lenovo QuickStart, jejíž vlastnosti byly popsány již výše.


Ceny a dostupnost

IdeaPad U350, S10-2 a S12 jsou v prodeji od začátku srpna. Doporučená koncová cena je 14.490 Kč bez DPH pro IdeaPad U350, 9.390 Kč bez DPH pro IdeaPad S12, 7.990 Kč bez DPH pro IdeaPad S10-2.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).