Hlavní navigace

Alex - jednoduchý notebook pro méně zkušené uživatele

21. 2. 2010

Sdílet

Alex - jednoduchý notebook méně zkušené uživatele

V Británii byl před nedávnem představen zajímavý přenosný počítač, jenž se zaměřuje na uživatele, kteří si s moderní technikou příliš nerozumí. Laptop běží na Linuxu a je na něm zjednodušeno všechno, co šlo - e-mail, surfování po internetu a kancelářský balík. Alex funguje na bázi předplatného, které je zatím dostupné pouze v Británii za 40 liber měsíčně - za tuto cenu uživatel dostane samotný laptop, rychlé připojení k internetu, softwarové aktualizace a podporu po telefonu. Výrobci laptopu doufají, že se stane populární alternativou Windows a Macu.

"Alex není žádný superpočítač," říká Barney Lyons ze společnosti Broadband Computer Company, která za vývojem laptopu stojí. "Šlo nám především o jednoduché uživatelské rozhraní."

Kancelářský balík na laptopu Alex je kompatibilní s Office od Microsoftu a Lyons říká, že společnost plánuje spuštění e-shopu s dalšími jednoduchými aplikacemi, které si na svůj Alex lidé budou moci doinstalovat. "Vývojáři, kteří mají rádi Linux, budou pro Alex s chutí vytvářet programy," dodává Lyons. Podle expertů je projekt velmi ambiciózní a je otázkou, zda za něj budou chtít Britové 40 liber měsíčně platit. Pokud však projekt uspěje - cílem Broadband Computer Company je dvanáct milionů uživatelů Alex ve Velké Británii – pomůže značně zvětšit uživatelskou základnu přenosných počítačů běžících na Linuxu.

Zdroj: BBC

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).