Hlavní navigace

LAMAX Tips1 jsou bezdrátové špunty, které jste vždycky chtěli

22. 7. 2019

Sdílet

Bezdrátová sluchátka můžete koupit ve dvou různých barevných kombinacích. Tou první je standardní šedo-černá, tou druhou pak o něco originálnější tyrkysovo-černá, která je pro LAMAX typická a tvoří jakousi jeho neoficiální ochrannou známku.

Jednotlivé špunty jsou sice bezdrátové, ale navzájem propojené pomocí kabelu, který zajišťuje, že jeden z nich samostatně rozhodně neztratíte. Na kabelu navíc najdete veškeré ovládací prvky, které budete potřebovat (pro pozastavení, přehrávání, hovor, přepínání mezi songy a zvyšování/snižování hlasitosti), jež dostaly formu praktických pogumovaných tlačítek. Jako zdroj hudby a jiného obsahu můžete použít jakékoliv zařízení, které je kompatibilní se standardem 4.2. Díky ovládacím prvkům na kabelu sluchátek můžete toto zařízení (zpravidla smartphone) při přehrávání nechat schované v kapse či v batohu. Za zmínku stojí i různý tvar tlačítek pro změnu hlasitosti a tlačítka pro zapínání, takže postupně ovládání zvládnete, aniž byste se na něho museli dívat.

Sluchátka LAMAX Tips1 váží pouhých deset gramů, a navíc jsou velice skladná, a tak jsou vhodná i pro použití při sportovních aktivitách. Navíc je možné si vybrat ze tří různých velikostí špuntů tu nejvhodnější pro vaše uši.

Spárování je možné s jakýmkoliv kompatibilním zařízením prostřednictvím „modrého zubu“, tedy Bluetooth, který v kombinaci s technologií multipoint umožňuje přehrávání hudebního obsahu ze dvou různých zařízení najednou. Přepnutí mezi oběma je možné za pouhou sekundu.

Špunty LAMAX Tips1 nabijete za hodinu a půl a poté vám budou fungovat až pět hodin v kuse. Baterie typu Li-Pol nabízí kapacitu 60 mAh, jejímž dalším specifikem je pohotovostní režim v délce až 100 hodin. V oněch pěti hodinách mezi dvěma nabíjeními můžete buďto poslouchat hudbu nebo využít vestavěnou funkci handsfree pro telefonování, při kterém využijete kvalitní vestavěný mikrofon, jehož prostřednictvím vás váš protějšek uslyší nahlas a zřetelně. Standard Bluetooth 4.2, který sluchátka podporují, umožňuje jejich oddálení od zdrojového zařízení až na deset metrů.

Model LAMAX Tips1 zakoupíte na českém trhu za doporučenou koncovou cenu 790 Kč, což z nich činí cenově nejdostupnější sluchátka v portfoliu LAMAXu. V balení společně s nimi dostanete nabíjecí micro USB kabel, tři různé velikosti špuntů, jež nasadíte na 10mm měniče sluchátek, a sadu nálepek LAMAX. Za zmínku stojí i podpora profilů A2DP, HFP, HSP a AVRCP a výrobce zároveň slibuje i vyvážený zvuk, který přirozeně bývá jedním z hlavních důvodů koupě sluchátek.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).