Hlavní navigace

Kyberzločinci nespí ani v době pandemie

2. 4. 2020

Sdílet

Právě on-line komunikace je v době, kdy jsou po celém světě omezené osobní kontakty, prakticky nepostradatelnou pomůckou pro komunikaci mezi spolupracovníky. Stále častěji se tyto nástroje využívají také v domácnostech. Těmto statistikám odpovídá také nárůst domén registrovaných v posledních týdnech, které obsahují slovo „Zoom“. Právě to označuje jednu z nejpopulárnějších komunikačních platforem, kterou globálně využívá asi 60 % společností z žebříčku Fortune 500 a také některé univerzity.

Nových domén Zoom bylo od počátku roku registrováno asi 1 700, z toho v uplynulém týdnu 425. Jenže zhruba 4 procenta těchto domén byly vyhodnoceny jako podezřelé a potenciálně nebezpečné. Kromě Zoomu zneužívají kyberzločinci ke svým phishingovým aktivitám také například aplikaci Google Classroom. „Podobné útoky jsou velmi nebezpečné, protože 90 % kybernetických útoků na organizace začíná phishingovou kampaní,“ říká Petr Kadrnas, Security Engineer Eastern Europe firmy Check Point.

Podle Check Pointu byste si měli dát pozor také na škodlivé soubory s názvy obsahujícími „zoom“ nebo „microsoft-teams“. U instalace těchto aplikací tedy není na škodu být obzvláště opatrný.

Zdroj: TZ Check Point

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).