Hlavní navigace

Které smartphony se v roce 2010 prodávaly nejčastěji?

Sdílet

Jan Mazal 24. 1. 2011

Čeští operátoři hlásí celoroční růst prodejů chytrých telefonů. Největší souboj z pohledu operačních systémů na smartphonech svádí Symbian a Android. Prodeje chytrých telefonů v síti O2 rostly během celého roku 2010. Tento trend definitivně potvrdily Vánoce, kdy se smartphony s operačním systémemSymbian u O2 prodávaly nejvíce.

Rok 2010 jako rok smartphonů očima českých operátorůVodafone hlásí nárůst zájmu o Android. V první polovině roku vedl v prodejích Vodafonu operační systém Symbian. Druhá polovina roku se pak nesla v duchu strmého vzestupu prodejů telefonů s operačním systémem Android, který vyvrcholil ve vánočním období, kdy jejich podíl na prodeji všech chytrých telefonů dosáhl 50 %.

David Novák, manažer zodpovědný za portfolio telefonů Vodafonu, dále ChannelWorldu doplnil: „Modely Vodafone 845 a Vodafone 945 s operačním systémem Android, které Vodafone letos uvedl na trh, patří svou cenou mírně přes tři tisíce (VF 845), respektive čtyři tisíce korun (VF 945), k nejdostupnějším smartphonům na trhu.

V síti T-Mobile je zatím nejprodávanějším operačním systémem Symbian především díky Nokii. Největší nárůst prodeje ale operátor zaznamenal u přístrojů s OS Android.

Nejprodávanější smartphony roku 2010 u operátorů

Žebříček prodeje smartphonů u O2 i T-Mobile vedla v roce 2010 Nokia 5230 s operačním systémem Symbian.

O Vánocích se dobře prodávala i Nokia N8. Největší zájem byl na prodejnách O2 o Nokia 5230. Druhým nejúspěšnějším modelem u O2 byla v rámci časově omezené nabídky Nokia N8," uvedl v tiskovém oznámeníPetr Matějovský, ředitel segmentu pro mobilní hlas a data společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

U Vodafone byl nejprodávanějším chytrým telefonem v loňském roce HTC Wildfire s operačním systémem Android 2.1.

Celý článek si můžete přečíst přímo na spřízněném serveru ChannelWorld:

http://channelworld.cz/spotrebni-elektronika/rok-2010-jako-rok-smartphonu-ocima-ceskych-operatoru-3514

Našli jste v článku chybu?