Hlavní navigace

Křišťálovou Lupu 2010 si odnesl projekt Slevomat.cz a publicista Miloš Čermák

26. 11. 2010

Sdílet

O pořadí nominovaných projektů ve třech hlavních kategoriích, kterými jsou Projekt roku, Osobnost roku a Anticena, rozhodla odborná porota sestávající se z více než 70 osobností podnikatelského, internetového a mediálního světa. V dalších devíti kategoriích moc rozhodování patřila čtenářské veřejnosti, která se ankety zúčastnila v počtu více než 93 tisíc hlasujících.

Slavnostním vyhlášením výsledků, které se stejně jako minulý rok konalo v pražském Divadle Archa, provázela moderátorská dvojice Tomáš Hanák, známý český filmový a divadelní herec, a Ján Simkanič, výkonný ředitel společnosti Internet Info, která zpravodajský portál Lupa.cz provozuje.

Projektem roku se stal server Slevomat.cz, který potvrdil, že trendem letošního roku jsou portály zaměřené na kolektivní nakupování. Osobností českého internetu se v letošním roce stal novinář a publicista Miloš Čermák. Anticenu porota připsala v médiích hojně propíranému projektu datových schránek.

Novinkou tohoto ročníku je  kategorie Dobrej nápad, jejímž vítězem se stal server VideaČesky.cz, který pro své návštěvníky formou českých titulků lokalizuje oblíbená zahraniční videa. Další novou kategorii vyhlásil generální partner ankety, společnost Nokia, a stala se jí Mobilní služba, ve které se na prvním místě umístily mobilní stránky m.T-Mobile.cz

Zvláštní cenu serveru Lupa.cz obdržel projekt Fakturoid.cz V ostatních kategoriích připadla první místa následujícím serverům či projektům:

 

Internetové obchodování Aukro.cz
Komunikační služby Seznam E-mail
Vyhledávače a databáze
Google.cz
Sociální sítě Facebook.com
Publikační platformy YouTube.com
Média - všeobecná
iDNES.cz
Média - specializovaná
Živě.cz
Mobilní služba m.T-Mobile.cz
Dobrej nápad
VideaČesky.cz

 

Reportáž ze včerejšího předávání naleznete na stránkách pořádajícího zpravodajského serveru Lupa.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).