Hlavní navigace

Konkurence tlačí operátory ke snižování cen a rychlejšímu budování 3G

Sdílet

Redakce 3. 12. 2011

Společnost Telefónica v letošním roce rozšířila pokrytí 3G - nyní tak může 3G signál využívat téměř 71 % populace, což je více, než společnost pro letošní rok původně zamýšlela. Původní plán pro celý rok 2011 přitom společnost naplnila již v říjnu. Podobně se chovají také další dva operátoři, kteří chtějí zaujmout co nejlepší výchozí pozici na dynamicky se rozvíjejícím trhu mobilních dat, jež se pro operátory stal strategickým pro další rozvoj a zajištění budoucích příjmů. Informoval o tom sesterský magazín CIO Business World.

V současné době využívá rychlé datové přenosy v O2 síti 1,33 milionu zákazníků, z nichž aktivních uživatelů internetu v mobilu je 930 tisíc a 400 tisíc využívá internet v notebooku. V porovnání s datovými službami poskytovanými v roce 2008 došlo za poslední čtyři roky k sedminásobnému nárůstu zákazníků.

Spolu s tím se znovu rozpoutal konkurenční boj, kdy se operátoři na letošním předvánočním trhu, kteří si mnozí zákazníci zvykli využívat jako vhodné období pro vyjednávání s operátorem na další rok, předhánějí ve zvyšování počtu volných minut u paušálních programů. Průměrné ceny za minutu tak konečně po letech stagnace (a tiše trpěného kartelu) konečně klesají.

Našli jste v článku chybu?