Hlavní navigace

Konec jedné legendy: Winamp končí!

21. 11. 2013

Sdílet

Winamp

Samotné oznámení bylo prezentováno poměrně skromně – jen jako malý proužek pod hlavním menu na webu Winampu, stručně oznamující, že program, který mnozí pokládají za nostalgický návrat do svých mladých počítačových let, nás definitivně opouští.

Program, který se své největší slávy dočkal na přelomu století, byl v roce 1999 zakoupen společností AOL. Po letech váhání byla vydána i verze pro Android a Mac (v roce 2010, respektive 2011), ale to už bylo evidentně příliš pozdě.

WinampStejně jako Winamp vládnul dnům Napsteru, iTunes a služby streamování médií jako Spotify a Pandora (a u nás třeba dostupný Grooveshark) ovládají hudební scénu dnes. Winamp stále nabízí modifikovatelné skiny, pro dnešní multiplatformní pay-as-you-go svět je však příliš specifický, ačkoli prý až do svého konce stále vydělává.

Jestliže nechcete opustit minulost tak rychle, máte přibližně měsíc na stažení Winampu, než se definitivně propadne do historických análů. A určitě si k němu nezapomeňte přibalit nějaké skiny a pluginy.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).