Hlavní navigace

Komentář: Microsoft rozšíří podporu Windows 7, ale… (1)

Sdílet

Pavel Kreuziger 11. 9. 2018

Nová služba, která nese název Windows 7 ESU (extended security updates, tedy prodloužené bezpečnostní aktualizace), totiž bude zaprvé placená a zadruhé dostupná pouze pro podnikové uživatele, tedy s drobnými výjimkami (např. verze Education) především pro majitele licencí Windows 7 Pro a Enterprise, a to ještě v jejich „volume“ variantě, tedy pro licence nakoupené ve velkém na jednu smlouvu.

Zástupci Microsoftu podle svých slov chápou, že ne všechny podniky stíhají včas přejít na Windows 10. (Odhaduje se, že podíl uživatelů Windows 7 mezi všemi uživateli Windows bude v době konce oficiální podpory, tedy 14. ledna 2020, asi 34 procent, tedy zhruba každý třetí.) Jenže zástupci Microsoftu nějak nepočítají s variantou, že ne všechny podniky (stejně jako domácnosti a jednotlivci) mají o desítky zájem.

Windows 10 je totiž systém, který jde na rozdíl od sedmiček krásně překlopit na platby pomocí předplatného. (O sběru telemetrických dat nemluvě.) Vzhledem k tomu, že většina uživatelů přešla na systém „zdarma“ a z toho někteří i z donucení (desítky se zkrátka začaly instalovat samy), je to od Microsoftu pěkná podpásovka. Aneb když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Můžeme s tím nesouhlasit, jenže to je tak všechno, co s tím můžeme dělat.

Pokračování

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).