Hlavní navigace

Klient AIM odchází do věčných lovišť

9. 10. 2017

Sdílet

AOL Instant Messenger – kdo z lidí používajících internet před deseti a více lety by ho neznal nebo o něm alespoň neslyšel? Legendární chatovací aplikace, která vznikla před dvaceti lety, u nás sice nebyla tak populární jako ICQ (které mimochodem stále funguje), přesto si ve světě vydobyla pozici, která se dá přirovnat tak možná jedině k dnešnímu WhatsAppu nebo Facebook Messengeru.

Jenže právě tyto dvě služby (společně třeba ještě s Google Allo a dalšími) byly pro AIM posledním hřebíčkem do rakve. Nicméně jedna éra končí a směřujeme k novým, lepším zítřkům. Ostatně, dalo se to čekat: Oath propustil většinu týmu, který chatovacího klienta dále rozvíjel, už v roce 2012, a nevypadalo to, že by se službu chystal někomu prodat.

AIM tak odchází řádově léta po svých souputnících. Zatímco MSN Messenger od Microsoftu skončil už v roce 2014, Yahoo Messenger přestal fungovat loni.

Podle AOL budou mít dosavadní uživatelé i nadále zajištěn přístup k e-mailové adrese @aim.com, nicméně už nebude nijak možné uložit si nebo exportovat svůj seznam kontaktů z chatu.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).