Hlavní navigace

Kingston uvádí zabezpečené USB disky pro firmy

Sdílet

Karel Krutý 21. 2. 2011

Kingston oznámil uvedení dvou USB flash disků DataTraveler 4000 (DT4000) a DataTraveler Vault – Privacy Managed (DTVPM), které přinášejí řadu možností při zabezpečení mobilních dat. Zatímco mnoho organizací při práci s daty s výhodou využívá přenosnost a jednoduchost USB flash disků, výměnná média se v roce 2010 stala nešťastným průnikovým bodem pro některé nanejvýš problematické události v oblasti zabezpečení dat – od Stuxnet po WikiLeaks – a rozšíření ve spotřebitelské sféře vedlo k ještě dalším problémům s jejich kontrolou.

•    DT4000: podle výrobce nabízí šifrování na úrovni, jaká se používá v armádě či finančních a zdravotnických společnostech, jež pro práci s citlivými informacemi požadují vysokou úroveň ochrany. USB flash disk DT4000 má certifikaci FIPS 140-2 2. úrovně na celý šifrovací modul – nejen na bezpečnostní procesor, jako je tomu u některých jiných řešení. V průběhu tohoto roku bude USB disk DT4000 navíc k dispozici jako centrálně řízená disková jednotka.

•    DTVPM: nabízí zákazníkům z řad společností centralizované řízení veškerých aktivit, jež přes rozhraní USB probíhají. Řešení v podobě USB flash disků DTVPM v plné míře využívá softwaru SafeConsole pro servery od společnosti BlockMaster, jež umožňuje omezit přístup k souborům s možností řídit, jaké typy souborů bude na disk možné ukládat.

Mezi dalšími bezpečnými USB flash disky Kingston se objeví centrálně spravované verze modelů DataTraveler 4000 pro společnosti, které požadují zabezpečení podle normy FIPS 140-2 ve 2. úrovni. Podrobnější informace o konkrétních produktech je možné získat na adrese: http://www.kingston.com/ukroot/flash/secure.asp.

Foito: Fotolia, Olly

Našli jste v článku chybu?