Hlavní navigace

Kapesní širokoúhlý krasavec od Samsungu

Sdílet

Marek Kuřina 14. 1. 2009

samsung WB500Na rozdíl od nového Olympus SP-590 UZ, který jsme vám před pár dny také představili, model od Samsungu nemá elektronický hledáček, a tak si při komponování záběru budete muset vystačit s 2,7palcovou barevnou LCD obrazovku umístěnou na zadní straně fotoaparátu. Na druhou stranu je tento ultrazoom při rozměrech 10,5 x 6,1 x 3,6 centimetrů  malá krabička, která se vám prakticky vejde do kapsy. Optika je vybavena optickým stabilizátorem, navíc má objektiv nejkratší ohnisko již na 24 milimetrech (v přepočtu na kinofilm), takže se opět můžete těšit na širokoúhlé záběry.

Samsung WB500 umožňuje mít nad pořizováním digitálních snímků dostatečnou kontrolu, protože nabízí celou řadu manuálních ovládacích prvků. Můžete nastavit rychlost závěrky v rozsahu od 16 sekund do 1/1500 sekundy, a rovněž upravit nastavení ohniskové vzdálenosti a také clony. Manuálně také lze vybrat potřebnou hodnotu ISO, přičemž nejnižší je na ISO 80, maximální v plném rozlišení lze nastavit až na ISO 1 600. V případě, že snížíte rozlišení fotek na tři miliony obrazových buněk, tak je dostupných i ISO 3200.

S novinkou lze také natáčet videosekvence ve vysokém rozlišení 1280 x 720 bodů rychlostí 30 snímků za sekundu. Díky kompresi H.264 můžete nahrávat videosekvence po delší dobu, což umožňuje lépe využít  paměťovou kapacitu SD nebo SDHC karet. Také při nahrávání videosekvencí můžete využít i optický stabilizátor obrazu a 10x optický zoom nebo také nahrávací režim „Successive Recording“, který umožňuje pozastavit a pak znovu pokračovat v nahrávání bez nutnosti ukládat jednotlivé klipy jako samostatné soubory.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).