Hlavní navigace

Kapesní projektory od 3M nyní s dvakrát vyšším jasem

13. 2. 2011

Sdílet

Hlavní předností takzvaných piko projektorů je kapesní velikost a z ní plynoucí mobilita. Při rozměrech 15 x 6,5 x 3cm a hmotnosti něco přes 300 gramů jde o mírně přerostlý dálkový ovladač k televizi. Podstatným vylepšením proti předchozímu modelu je podle výrobce zdvojnásobení jasu na 30 lumenů díky nové LED diodě s životností 20 tisíc hodin. Výdrž baterie byla oproti prvním výrobkům prodloužena o 30 minut na 2 hodiny. To vše při zvýšení rozlišení z VGA (640x480) na SVGA (800x600) a uhlopříčkách promítaného obrazu od 10 do 80 palců (2m).

Model MP180 je vybavenější z nové dvojice. Oplývá chopností přehrávání prezentací, dokumentů a tabulek z vestavěné 4GB paměti, microSD karty nebo připojeného USB disku. Disponuje také bezdrátovým připojením přes Bluetooth nebo Wi-Fi. Takto lze bez z notebooku nebo přes internet bezdrátově do projektoru nahrát aktuální verze souborů. K ovládání slouží barevný dotykový displej na horní straně přístroje. Samozřejmostí je také připojení pomocí VGA kabelu nebo kompozitního či komponentního video připojení. U pohyblivých obrázků přijdou vhod také vestavěné reproduktory, případně zvukový výstup.

O něco menší MP160 postrádá vnitřní paměť a datovou konektivitu. Vyhoví těm, kteří s projektorem většinou vozí i notebook, a tak přídavné funkce nepotřebují. Přehrávání obsahu je proto plně v režii zdroje signálu přivedeného přes VGA nebo video vstupy. Ovládání zajišťuje kurzorová klávesa na těle přístroje. Oba projektory obsahují malý výklopný stojánek, dále je k nim přibalena malá trojnožka a kabely ke vstupním konektorům. Volitelné příslušenství zahrnuje například autonabíječku, adaptéry pro výrobky společnosti Apple nebo dálkové ovládání

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).