Hlavní navigace

John McAfee podle Intelu nesmí používat své vlastní jméno

7. 9. 2016

Sdílet

Stalo se tak poté, co MGT koupila McAfeeho firmu D-Vasive, orientovanou na bezpečnostní software. Jedním z plánovaných kroků charismatického muže bylo pojmenovat společnost po sobě, ovšem vypadá to, že Intelu se tento nápad příliš nezamlouvá. Celá situace tak evidentně skončí u soudu.

Proč ale McAfee nemůže používat své vlastní jméno? Podle dokumentů nedávno předaných federálnímu soudu na Manhattanu Intel hrozil, že pokud ke změně názvu MGT dojde, podnikne právní kroky, neboť by to údajně porušovalo jeho ochrannou známku „McAfee,“ kterou vlastní.

Intel totiž v roce 2010 koupil antivirovou softwarovou společnost McAfee, společně s ochrannými známkami stejnojmenné značky, za 7,68 miliardy USD. Intel v rámci své divize Intel Security ochrannou známku McAfee používá ve spojení se svým portfoliem antivirových a jiných bezpečnostních řešení a služeb. Ochranná známka je podle Intelu díky svému běžnému využívání ve svém oboru extrémně dobře známá.

Ale ani McAfee, tedy John, a jeho MGT si to nenechali líbit. Minulý pátek totiž podali žalobu na Intel s tím, že podle „Smlouvy o akvizici majetků“ z roku 1991, kdy John McAfee prodal své majetky stejnojmenné společnosti (té, kterou později koupil Intel) totiž má McAfee údajně stále právo na používání svého jména.

Intel v roce 2014 potvrdil, že má v plánu postupně utlumovat značku McAfee ve prospěch Intel Security, což je další faktor, který by se podle McAfeeho měl vzít v úvahu.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).