Hlavní navigace

Jižní Korea brzdí bitcoinové šílenství novými regulacemi

Sdílet

Pavel Kreuziger 14. 12. 2017

Po mimořádné schůzce představitelů ministerstev připravuje vláda zákon, který nezletilým a cizincům zakáže obchodovat v kryptoměnách nebo si pro tyto měny v rámci Jižní Koreje otevírat investiční účty.

Vláda navíc navrhuje zákaz všech transakcí v kryptoměnách, které neproběhnou prostřednictvím směnáren, jež splňují následující podmínky: finance zákazníků musejí být uloženy odděleně, směnárny musejí osvětlit investiční rizika, musejí být potvrzena skutečná jména uživatelů (čímž se ruší hlavní výhoda kryptoměn, tedy anonymita), musejí být aktivní systémy proti praní špinavých peněz a na ochranu majetku a musejí být zveřejněny transakční detaily.

Finanční instituce, jako jsou banky pak mají mít zakázáno držet a nakupovat digitální měny nebo do nich investovat. Vláda navíc zformuje daňové složky, které rozhodnou, zda by zisky vytvořené v digitálních měnách měly být zdaněny.

Aby mohla být výše uvedená opatření implementována, musejí projít schvalovacím procesem v Národním shromáždění.

Hovořilo se i o úplném zákazu kryptoměn v zemi, ale vláda řekla, že se nechce plést do cesty inovacím v segmentu fintech.

Nejpoužívanější směnárna virtuálních měn Bithumb, která působí v Soulu, se už nechala slyšet, že se novým pravidlům podřídí. V listopadu se na ní obchodovalo v objemu 56 bilionů wonů (1,11 bilionu korun), počátkem roku to přitom bylo jen 305 miliard wonů (něco přes 6 miliard korun).

Podle zpráv Reuters guvernér centrální banky Austrálie Philip Lowe varoval, že fascinace digitálními aktivy vypadá jako „spekulativní mánie.“

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?