Hlavní navigace

Již příští týden se koná Invex Forum

1. 10. 2009

Sdílet

Již příští týden se koná Invex Forum


V letošním roce dřívější veletrh nahradily dva konferenční projekty: 5. a 6. října se souběžně uskuteční konference 3IN e-governmentu, která je určena státní správě, samosprávě a velkým firmám a INVEX FORUM zaměřené na malé a střední podniky a živnostníky. S INVEXEM v minulosti společně konané veletrhy DIGITEX a INTERKAMERA, cílené na širokou veřejnost, se uskuteční až od 5. do 8. listopadu souběžně s podobně spotřebitelsky zaměřeným veletrhem SPORT Life.

3IN e-governmentu pod záštitou ministra Peciny, konferenci rovněž zahájí

První zkušenosti s provozem datových schránek, novinky v oblasti e-Justice, e-Školství nebo archivace dokumentů, ale i přípravy na stěžejní projekt e-governmentu pro příští rok, kterým jsou základní registry veřejné správy. To všechno budou témata, o kterých budou na brněnském výstavišti diskutovat představitelé státní správy a samosprávy, kteří se zde sejdou na konferenci 3IN e-governmentu. Akci oficiálně zahájí ministr vnitra Martin Pecina, téma datových schránek otevře jeho náměstek Zdeněk Zajíček.

V odborných prezentacích vystoupí představitelé České pošty, společností Telefónica O2, Novell, Software 602, Gordic, ICZ a řady dalších. Tématice datových schránek bude věnován dopolední program prvního dne konference a z různých pohledů se jí budou věnovat i odborné sekce v průběhu odpoledne. Úterní program se soustředí na projekt základních registrů, e-Školství, bezpečnost a správní agendy. Záštitu nad konferencí 3IN e-governmentu převzal kromě ministra vnitra Martina Peciny rovněž Roman Onderka, primátor města Brna.

Z dalších konferencí navazujících na předchozí ročníky pak můžeme uvést Svět IT Security, akci zaměřenou na počítačovou bezpečnost. Společnost ESET se právě na INVEX FORU chystá oficiálně vstoupit na trh bezpečnostních služeb. Gold partner konference tak představí základní část portfolia služeb v oblasti informační bezpečnosti. Ty jsou určeny firmám všech velikostí, včetně velkých korporací, a ESET je začne nabízet ještě v tomto roce.  Jedna z oblastí představovaného portfolia služeb ESETu je určena firmám v České i Slovenské republice, které chtějí chránit svá informační aktiva prostřednictvím pravidelných testů bezpečnostních slabin a škálovatelných služeb zajišťujících nepřetržitý dohled a sledování firemní sítě.

Na úspěšné minulé roky navazuje rovněž na aktuální trendy ve vzdělávání cílené ICT Forum pro školy, v jehož rámci mohou ředitelé, pedagogové a ICT koordinátoři  získat podklady k dalšímu rozvoji ICT technologií v pedagogickém a řídícím procesu na školách. Hlavními partnery této konference jsou společnosti Autodesk, AV MEDIA, Epson, Microsoft, Nakladatelství Fraus a STIEFEL EUROCART, partnery pak  Českomoravské informační systémy, OKsystem a PROFIMEDIA.

Aktuální  ekonomická situace prolne řadou konferencí

Hewlett-Packard se jako Gold partner zúčastní atraktivní konference věnované oblasti Outsourcingu a insourcingu se zaměřením na potenciální přínosy a možná úskalí jejich využití v době ekonomické krize. Bronz partnerem jsou společnosti Oracle a Vema. Díky partnerství společností Microsoft, Remax a Veletrhy Brno nebude chybět ani oblast Inovačního potenciálu ICT, program zaměřený na možnosti přírůstkových a radikálních inovací podnikových produktů a procesů postavených kolem současných a nastupujících digitálních technologií. Dva světy informačních technologií, starý a nový, se setkají v rámci konference IT 1.0/2.0. Hovořit se zde bude o tématech jako jsou webové aplikace, sociální sítě či propojování objektů reálného světa s internetem. Gold partnerem akce je společnost Google.

 

Česká premiéra Microsoft Surface

Společnost Microsoft zde také poprvé v České republice představí Microsoft Surface - počítač ve tvaru konferenčního stolku, jehož plochu tvoří plastovým krytem chráněný velký multidotykový displej, který umožňuje uživateli nebo více uživatelům manipulovat s digitálním obsahem přirozenými pohyby a gesty rukou nebo přikládáním fyzických objektů. Ovládací pohyby uživatelů snímá soustava infračervených kamer umístěných pod promítací plochou displeje, takže množství současně zpracovávaných dotyků je omezeno jen výpočetním výkonem.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).