Hlavní navigace

Jedna SIM nestačí? Smartphone Gigabyte s Windows Mobile nabízí funkci DualSIM

Sdílet

Jan Bednařík 15. 9. 2010

Jako hlavní lákadlo nového smartphonu GSmart S1205 společnost Gigabyte uvádí podporu provozu dvojice SIM karet, čímž míří především na podnikový sektor, a použití operačního systému Windows Mobile 6.5. Zařízení se pyšní především faktem, že jako jediné na trhu nabízí kombinaci tohoto OS s funkcí DualSIM, nicméně vyvstává otázka, zda vzhledem k brzkému příchodu nových Windows Mobile 7 nejde Gigabyte takříkajíc s křížkem po funuse.

Co se týká hardwarových specifikací, rovněž se nedá říci, že by smartphone výrazně nadchnul. Jeho procesor tiká na frekvenci 416 MHz a operační paměť nabídne pouhých 128 MB. GSmart 1205 je vybaven 3,2“ dotykovým displejem s rozlišením 240x400 bodů, nicméně bližší informace o použité technologii výrobce neudává. Jistě potěší integrovaný Wi-Fi modul, který v oblasti internetového připojení kompenzuje úplnou absenci podpory 3G sítí. Samozřejmostí je také fotoaparát s CMOS čipem o rozlišení 3 Mpx. S počítačem pak smartphone komunikuje prostřednictvím dodaného softwaru MyPhone.

Celkově vzato telefon nenadchne ani neurazí, podpora dvou SIM karet je jistě užitečnou vlastností a v případě, že hledáte nový smartphone za cenu okolo 6 tisíc korun, mohl by se pro vás GSmart S1205 stát zajímavou alternativou.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).