Hlavní navigace

Jeden z dvojice přístupových bodů TP-Linku je určen do exteriéru

Sdílet

Pavel Kreuziger 27. 1. 2017

Součástí čerstvě představené řady jsou modely TP-Link EAP110-Outdoor a TP-Link EAP115-Wall. Ten první je odolným venkovním Wi-Fi přístupovým bodem (AP) podporujícím technologii 2x2 MIMO pro paralelní připojení více uživatelů najednou při plné rychlosti až do 300 Mbit/s. U značky již samozřejmostí je taktéž podpora technologie PoE (Power-over-Ethernet) pro vedení elektrické energie ethernetovými kabely, což usnadňuje napájení i samotnou instalaci.

TP-LinkNovinku je možné přichytit na zeď nebo stožár a nechat ji celoročně venku, na což je ostatně určena, a to až v 60metrové vzdálenosti od bodu připojení, s pokrytím až 200metrového rádia na volném prostranství. Odolnost je zajištěna vodotěsnou a prachotěsnou ochranou splňující certifikaci IP65.

Druhou novinkou je přístupový bod TP-Link EAP115-Wall, který dosahuje maximální rychlosti 300 Mbit/s a opět podporuje napájení prostřednictvím ethernetových kabelů (při splnění standardu PoE 802.3af). Access pointy EAP115-Wall najdou využití v různých institucích, jako jsou nemocnice, školy a úřady, v kancelářích obecně či například v restauracích a hotelech.

Správu přístupových bodů je možné řešit taktéž relativně čerstvě představeným centrálním řídícím softwarem Auranet Controller, který dokáže konfigurovat a spravovat až stovky AP zařízení najednou. Samozřejmostí u obou výše zmíněných přístupových bodů je pak vysoká (podniková) úroveň zabezpečení s šifrováním WPA/WPA2-enterprise či ověřením dle standardu 802.1X serverem RADIUS. K dispozici jsou i funkcionality Multi-SSID nebo filtrování MAC adres.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?