Hlavní navigace

Je libo offline mobilního překladatele? Google Translate pro Android už nepotřebuje internetové připojení

29. 3. 2013

Sdílet

V obchodě aplikací pro mobilní OS Android Google Play můžete stáhnout novou verzi překladače Google Translate, který nabízí stažení 50 jazykových balíčků pro použití bez nutnosti připojení k internetu. Aplikace i jazykové balíčky jsou dostupné zdarma, avšak offline překlad si užijí pouze majitelé Androidu 2.3 a novějších.

Jednotlivé jazyky lze stáhnout přímo z prostředí aplikace, přičemž vám na paměťové kartě jeden balíček zabere přibližně 150 MB. V závislosti na vašem telefonu se do jazykové nabídky dostanete přes tlačítko ve tvaru tří teček nebo přes generické dotekové tlačítko nastavení. Před vlastním stažením vás aplikace upozorní na velký objem přenášených dat a nabídne možnost využití pouze Wi-Fi připojení.

Kromě vlastních překladů frází mezi dvěma jazyky umí aplikace rovněž převádět mluvené slovo na text, rozpoznat ručně psaný text, nebo detekovat a ihned přeložit text v zachycené fotografii. Tyto funkce však již vyžadují internetové připojení. Pakliže se na překladač obracíte často, zřejmě oceníte také možnost ukládat si oblíbené fráze. Nutno však zmínit, že tato funkce zatím není schopná synchronizace se slovníkem frází, o který Google minulý týden doplnil desktopovou verzi Translate.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).