Hlavní navigace

Jarmara.at otevřena, prozatím nabízí artefakty ze tří cimrmanovských her

13. 11. 2011

Sdílet

Takzvaný „Seznam světa podle Járy Cimrmana“ byl představen počátkem září letošního roku jako poslední chybějící služba české portálové jedničky. Zároveň bylo vyhlášeno také výběrové řízení pod odborným cimrmanovským dohledem na správce projektu, kterým se stal Jiří Linhart. Jeho úlohou je postarat se o to, aby se každý měsíc Jarmara.at rozrostla nejen o artefakty z další hry, ale také o další ojedinělé a dosud nedigitalizované záznamy. Již dnes na všechny milce Járy Cimrmana čekají v Jarmaře první tři hry: Hospoda na Mýtince, Vyšetřování ztráty třídní knihy a Vražda v salonním coupé.

 

Šuplík kam se podíváš

Jarmara nemá začátku ani konce – můžete v ní bloudit a otevírat jednotlivé šuplíky, které v sobě skrývají informace o hrách, postavách, ochotnících, jejich hláškách, ale také útržky ze seminářů a Cimrmanových vynálezech. Najdete je nejen jako text, ale i jako audio, video či fotografie. Když si vyberete nějaký šuplík, celá Jarmara se přeskládá tak, abyste v sousedních šuplících našli informace související s tématem, které máte ve svém již otevřeném šuplíku. V Jarmaře najdete kromě šuplíků také různé hračky, mechanické hříčky a knihy.

Pokud vás bezcílné bloudění přestane bavit, můžete z Jarmary přejít do Jarmárky. Ta v sobě obsahuje šuplíky jen z jedné konkrétní, a to vámi vybrané, hry. Do Jarmárky se dostanete přes vyhledávání, stačí zatáhnout za táhlo se symbolem lupy. Vyberete si, o jakou z her máte zájem, a už máte v šuplících k dispozici pouze artefakty z ní. Šuplíky v Jarmárce se nepřeskládávají a v prvním šuplíku si rovnou můžete přečíst něco o kýžené hře.

 

Zpátky na začátek

Celý tento projekt nás vlastně tak trochu vrací k našim začátkům. První stránky Iva Lukačoviče byly stránky Járy Cimrmana. Cimrman a Seznam.cz tedy k sobě patří a pomyslný kruh se Jarmarou uzavírá, aby se spojili dva ostrůvky češství v moři globálních informací,“ uvedl ke spuštění Michal Vodák, marketingový ředitel, Seznam.cz.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).