Hlavní navigace

iPhone 4 pro CDMA sítě údajně již v únoru

3. 1. 2011

Sdílet

Pověsti o tom, že Apple vydá také verzi svého iPhonu 4 pro CDMA sítě, jsou staré asi tak jako iPhone samotný. Nyní to však vypadá, že už to není aktuální otázka "zda" bude tento iPhone někdy v prodeji, ale spíše "kdy." BusinessWeek minulý týden přinesl zprávu, že iPhone pro CDMA sítě, respektive pro amerického operátora Verizon, bude na trhu do Valentýna. A webové portály PocketNow a Redmond Pie nyní přinesly několik nových informací, které ukazují, že Verizon a jeho partneři se na iPhone 4 již intenzivně připravují. Společnost Verizon Trademark Services si již prý koupila domény iphoneonverizon.com a iphoneforverizon.com.  Společnost Case-Mate, který vyrábí mimo jiné obaly na iPhony, pak na svůj web umístila oznámení, podle něhož nyní vyrábí obaly "i pro verzi iPhonu 4 pro Verizon."

Otázkou zůstává, v čem se bude lišit obal pro CDMA a GSM verzi iPhonu (bude mít iPhone jiné rozměry?). Poté, co na novou nabídku Case-Mate upozornil Redmond Pie, byla však (po zásahu Apple?) stažena.

CDMA je standard 3G sítě, který v USA využívá kromě Verizonu také Sprint. Konkurenční operátoři jako T-mobile a AT&T používají standard GSM. V ČR se pokrytí CDMA prakticky nerozšiřuje. Do jeho posilování investuje pouze U:fon (pro některé datové služby jeho pokrytí CDMA využívá Vodafone). O2 má standardem CDMA pokryto 80% republiky.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).