Hlavní navigace

iPad vládne tabletům, konkurence se nevzdává

Sdílet

Adam Kencki 28. 6. 2011

Ve Spojených Státech si s 97% podílem na internetové trafice iPady zcela drtivě uzurpují první místo mezi tablety. Celosvětově je to přitom o něco méně, zhruba 89 %. I přes tuto očividnou nadvládu společnosti Apple, se v několika příštích měsících mají objevit konkurenční tablety, které by mohly mít šanci zamíchat kartami popularity.

Jedním z nejočekávanějších je tablet s operačním systémem Android od výrobce čteček Kindle, které se staly celosvětovou senzací. Řeč je pochopitelně o Amazonu. Podobně jako Apple, vlastní Amazon Online obchod s hudbou, elektronickými knihami a nově také aplikacemi pro operační systém Android.

V červenci se již snad dočkáme ohlášeného tabletu TouchPad, který poběží na operačním systému WebOS a zodpovědný za něj není nikdo menší, než Hewllet-Packard. I ten má reálnou šanci na úspěch.

Černého Petra v této neoficiální soutěži popularity zastupují tablety s Windows 8, na které si ještě bohužel budeme muset nějaký čas počkat. Microsoft tvrdí, že nová verze systému je navrhována s velkým ohledem právě na dotyková zařízení a interface, že bude podobný tomu z Windows Phone 7. Nový systém bude pracovat také na platformách s procesory ARM, které patří mezi mobilními zařízeními k těm nepopulárnějším.

Pokračování článku nejen o konkurenčních výhodách iPadu naleznete na sesterském magazínu Smart World.

Našli jste v článku chybu?