Hlavní navigace

Iomega Personal Cloud - soubory ve vlastním cloudu

Sdílet

Čestmír Žák 18. 1. 2011

Iomega Personal Cloud je počítačová architektura založená na webu, která prostřednictvím Internetu zpřístupňuje vaše síťové úložiště Iomega dalším uživatelům nebo zařízením. Na rozdíl od většiny aplikací pro veřejný i privátní cloud je technologie Iomega Personal Cloud samoobslužná – obsah i přístup k němu vždy zůstává pod vaší kontrolou.

Iomega Personal Cloud bude celosvětově k dispozici již tento měsíc, jakmile bude uveden na trh jednodiskový Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition. Iomega Personal Cloud bude rovněž součástí nového zařízení Iomega TV s Boxee, které přijde na trh v únoru.

Jak funguje Iomega Personal Cloud

Uživateli nového zařízení Iomega NAS postačí k vytvoření osobního cloudu jen pár minut. Obrazovka s nastavením osobního cloudu vás požádá o zadání požadovaného názvu osobního cloudu a o potvrzení, zda má být osobní cloud vytvořen. Pak můžete do osobního cloudu pozvat až 250 členů (tj. zařízení), takže lze pracovním kontaktům, kolegům nebo přátelům a příbuzným po celém světě umožnit – podle vámi stanovených pravidel – kopírování a přímé sdílení souborů mezi počítači, jako by byly všechny současně připojeny ke stejné místní síti.

K vytvoření a správě osobního cloudu podle výrobce nepotřebujete žádné znalosti IT.  Když do svého osobního cloudu pozvete nového uživatele, obdrží e-mailem odkaz a autorizační kód, který mu automaticky nainstaluje program Iomega Storage Manager. Ten pak vytvoří na pracovní ploše písmeno sdílené jednotky. Pro přístup k osobnímu cloudu stačí kliknout na písmeno této jednotky.


Některé z funkcí nového zařízení Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition:

–    Gigabitový Ethernet pro přímé připojení ke směrovači
–    Vzdálený přístup z libovolného místa na světě
–    Integrovaný server iTunes pro přehrávání multimédií
–    Multimediální server AV Media Server s certifikací DLNA a podporou standardu UPnP poskytuje funkce pro distribuci fotografií, hudebních nahrávek a videa do různých multimediálních zařízení, jako jsou například herní konzoly (Microsoft Xbox 360, Sony PlayStation 3), audiomůstky, přehrávače iTunes, k síti připojené televizory a digitální fotorámečky, produkty Iomega ScreenPlay a další zařízení
–    Automatické zveřejňování souborů prostřednictvím účtů služeb Facebook, YouTube a Flickr
–   Kopírování mezi zařízeními za účelem ochrany dat umožňuje definovat úlohy pro kopírování nebo synchronizaci souborů mezi připojenými jednotkami s rozhraním USB nebo mezi sdílenými úložišti v síti
–    Energeticky úsporná konfigurace bez ventilátorů a s automatickým vypínáním disků při nečinnosti
–    Připojení k veřejným cloudovým úložištím Mozy a Amazon S3
–    Dva porty USB 2.0 pro rozšíření kapacity úložiště o externí jednotky USB
–    Replikace mezi zařízeními za účelem ochrany dat umožňuje definovat úlohy pro kopírování nebo synchronizaci souborů mezi připojenými jednotkami s rozhraním USB nebo mezi sdílenými úložišti v síti. Inteligentní funkce sdílení tiskáren umožňují sdílet až dvě tiskárny s rozhraním USB.
–    Díky podpoře systému Time Machine mohou uživatelé počítačů Apple zálohovat počítače se systémem Mac OS X (10.5 nebo novějším) pomocí nástroje Time Machine
–    Protokol Picture Transfer Protocol (PTP) pro automatický přenos fotografií z digitálního fotoaparátu prostřednictvím jednoho ze čtyř USB portů

Dostupnost a záruka

Technologie Iomega Personal Cloud bude celosvětově k dispozici již tento měsíc, jakmile bude uveden na trh Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition. Iomega Personal Cloud bude rovněž součástí nového zařízení Iomega TV s Boxee, které přijde na trh v únoru. Další informace o novém zařízení Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition získáte na webu na adrese: http://iomegacloud.com.

Našli jste v článku chybu?