Hlavní navigace

Iomega: externí SSD disky pro USB 3.0

Sdílet

Čestmír Žák 20. 10. 2010

Společnost Iomega představila nové externí jednotky Iomega External USB 3.0 SSD Flash Drives napájené z hostitelského systému. Jde o odolné disky typu SSD (solid state drive), které využívají rychlost rozhraní USB 3.0 a nabízejí  integrované šifrování. Představují tak přenosná úložná zařízení určená pro náročné uživatele, odborníky v tvůrčích profesích a další, kdo vyžadují výkon, zabezpečení i přenosnost. Nové kapesní externí 1,8palcové disky Iomega USB 3.0 SSD Flash budou dostupné počátkem listopadu, a to v kapacitě 64, 128 a 256 GB.

SSD


Elegantní kovové pouzdro podle výrobce poskytuje diskům ochranu při pádech z výšky až tří metrů. Nové jednotky Iomega SSD Drives nabízejí zabezpečení pomocí 256bitového hardwarového šifrování, antivirový a zálohovací software jako součást balení, tříletou záruku a výkon disků SSD. Disky Iomega External SSD Flash Drive využívají rozhraní SuperSpeed USB 3.0 a nabízí tak teoreticky až desetinásobnou rychlost oproti jednotkám USB 2.0.

Iomega SSD nepotřebují externí zdroj napájení a jsou zpětně kompatibilní s osobními počítači a dalšími zařízeními, jež disponují pouze porty USB 2.0. S novými disky Iomega External SSD Flash Drives je zdarma dodávána sada Iomega Protection Suite - portfolio zálohovacího a antivirového softwaru, jež pomáhá uživatelům chránit jejich fotografie, videa, hudbu a další soubory.

Cena, dostupnost a záruka

Nové disky Iomega External SSD Flash Drive USB 3.0 budou celosvětově k dispozici od začátku listopadu, a to ve třech kapacitách: 64 GB za 219 € (5500 Kč), 128 GB za 389 € (9800 Kč) a 256 GB za 749 € (18 750 Kč) - všechny ceny jsou doporučené maloobchodní ceny pro trh v USA.

Našli jste v článku chybu?