Hlavní navigace

Iomega eGo Mac Edition: poslední z nové řady pevných disků pro Apple

Sdílet

Pavel Kreuziger 2. 12. 2011

Disky řady eGo výrobce Iomega se vyznačují stylovým designem a kompaktním tělem, díky čemuž se pohodlně vlezou třeba do kabelky. Navíc nabízí dostatečně velké kapacity pro uchovávání vašich dat, což je asi nejdůležitější parametr. Další charakterisitkou je potom neobvyklá odolnost, disk by měl být funkční i po pádu z výšky až 2,1 metru při použití pouzdra Drop Guard Case.

Všechny tři disky jsou naformátovány na souborový systém HFS+, a tak jsou bez jakéhokoliv dalšího nastavování plně kompatibilní s počítači řady Mac. Zařízení je možné využít pro místní i online zálohování dat, k dispozici je 256bitové šifrování AES a předinstalovaný antivirový software Iomega Protection Suite.

Disk Iomega eGo Mac Edition Portable Hard Drive je dodávaný v černé barvě a kapacitách 500 GB a 1 TB. Kromě standardního portu USB 2.0 obsahuje i dva porty FireWire 800 pro rychlý přenos dat. Součástí balení jsou tři kabely: USB kabel, kabel pro FireWire 800 a kabel zastávající funkci redukce z FireWire 800 na FireWire 400.

Výhodou disku je, že se napájí přímo přes rozhraní, takže není potřeba žádný externí napájecí zdroj, což platí také pro dalšího zástupce z řady eGo, pevný disk Iomega Helium Portable Hard Drive. Ten se prodává ve shodných kapacitách jako eGo Mac Edition, odlišuje ho však odolné hliníkové pouzdro.

Posledním z disků je Iomega Mac Companion Hard Drive, který nabízí opravdu vysokou kapacitu 2 nebo 3 TB. Tato 3,5palcová černostříbrná novinka běžící na 7 200 otáčkách za minutu je po stránce konektivity vybavena stejně jako Mac Edition Portable a přidává dvouportový integrovaný rozbočovač USB 2.0.

Na všechny zmíněné produkty, které jsou již v prodeji nebo budou v nejbližší době vypuštěny do prodejen společnosti Apple a sítí vybraných prodejců, je při registraci poskytována záruka 3 roky.

Našli jste v článku chybu?