Hlavní navigace

Internet letos v červnu okusí na jeden den IPv6

Sdílet

Martin Rippl 17. 1. 2011

Světový den IPv6, který po drobné změně termínu proběhne 8. června 2011, úspěšně iniciovala společnost Google. Spolu s ní se z velkých hráčů na poli internetového obsahu rozhodla jeden poskytovat své služby výhradně skrze protokol IPv6 celá řada velkých jmen, jmenovitě se prozatím jedná o Yahoo, Facebook a dvě velké sítě na doručování obsahu - Akamai a Limelight Networks. Podporu vyjádřila i nezisková organizace Internet Society (ISOC).

„Oproti původnímu návrhu, který na konferenci RIPE-61 prezentoval Lorenzo Colitti, došlo k posunu data, světový den IPv6 proběhne 8 června 2011. Důvod pro posun je poměrně prozaický. Původní termín byl stanoven na pondělí, což by znamenalo provádět změny v sítích v noci z neděle na pondělí, což je období, kdy nemají poskytovatelé služeb zrovna plné kanceláře techniků,“ uvádí na blogu Ondřej Filip ze sdružení CZ.NIC, jehož veškeré aktivity jsou již nyní provozované na obou protokolech.

Předpokládá se, že se bude test řídit časem UTC, což by znamenalo, že pro nás světový den internetového protokolu verze 6 začne a skončí ve dvě hodiny ráno. Co se týče připravenosti českých webů na přechod na nový standard, je situace poněkud alarmující. Ještě před půl rokem byla dle sdružení CZ.NIC na přechod připravena pouhá dvě procenta českých webů.

Našli jste v článku chybu?