Hlavní navigace

Internet Explorer opět nabírá tržní podíl na úkor konkurentů

Sdílet

Gregg Keizer 4. 4. 2012

Konkurenční webové browsery svůj podíl v posledním měsíci ztrácely, především pak Chrome společnosti Google, který doposud na úkor ostatních prohlížečů rostl. Dle měření provedených společností Net Applications získal Internet Explorer za měsíc březen 1 procento podílu a dostal se tak na hodnotu 53,8 %, jeho nejlepší skóre od loňského září. V tomto kvartále zaznamenal IE procentní nárůst již podruhé.

ie

Google Chrome ztratil třetinu procenta a uzavřel březen s podílem 18,6 %. O podobnou hodnotu se propadl prohlížeč Firefox z produkce společnosti Mozilla na současných 20,6 %, nejnižší hodnotu za poslední tři roky. Také prohlížeče Safari a Opera mírně klesly (o dvě desetiny a o jednu desetinu procenta).

Webový prohlížeč Google Chrome ztrácí podíl již třetí měsíc v řadě. Na poklesu podílu webového prohlížeče, který do konce loňského roku poměrně prudce nabíral na popularitě, se dle společností Net Applications podepsal také fakt, že dříve naměřená data nebyla zcela objektivní kvůli funkci předrenderování  stránek, již Chrome využívá. Pokud ve výsledcích hledání získaných například pomocí vyhledávače Google.cz myší najedete nad šipku umístěnou po pravé straně každého výsledku, zobrazí se v pravém panelu náhled cílového webu. Tyto předrenderované stránky započítávala společnost Net Applications prohlížeči Chrome k dobru, ačkoliv cílový web uživatel ve výsledku třeba vůbec nenavštívil.

 

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?