Hlavní navigace

Internet Explorer 9 postupuje ve vývoji

7. 5. 2010

Sdílet

Microsoft zpřístupnil webovým vývojářům již druhou verzi Internet Explorer 9 Platform Preview. Ta je od této chvíle dostupná na adrese www.ietestdrive.com (IE Test Drive Site), kde je možné začít ji okamžitě testovat. Cílem tohoto kroku je umožnit vývojářům, aby se včas připravili na změny zahrnuté v připravované nové verzi Internet Exploreru 9, a současně jim poskytnout možnost předat připomínky a náměty Microsoftu, tak aby mohly být zapracovány do finální verze Internet Exploreru 9.

Internet Explorer 9 Platform Preview Build 2 přináší podle Microsoftu řadu zlepšení, především v oblasti výkonu a hardwarové akcelerace. Současně však zachovává aktuální podmínky vývoje pro prohlížeč Internet Explorer, na které jsou vývojáři zvyklí z předchozí verze Internet Exploreru 8.

Uživatelé z řad vývojářů se v rámci verze Internet Explorer 9 Platform Preview Build 2 mohou dále těšit na řadu novinek a zlepšení. Mezi nejdůležitější patří především:

·         Zvýšení výkonu JavaScriptu.
·         Rozšíření podpory webových standardů.
·         Nové ukázky kódu, který využívá novinek v Internet Exploreru 9.
·         Nové testy  dostupné pro pracovní skupiny W3C konsorcia.
·         Zahrnuté připomínky a nápady na předchozí verzi Internet Explorer 9 Platform Preview Build 1

Vývojáři, kteří mají zájem o testování Internet Exploreru 9, si novou verzi mohou nainstalovat souběžně s prohlížečem Internet Explorer 8, tedy bez nutnosti nahrazení aktuálně používané verze prohlížeče.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).